Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celozrnné kaiserky

8. 2. 2014

kaiserky-tmave.jpgSuroviny:

1. těsto: 300 g pšeničné celozrnné mouky, 200 g vody (je lépe vodu vážit, to jsem se naučila od své kamarádky Ivy z Pekárnománie - je to přesnější), 10 g čerstvého droždí (ale stačilo by i 5g), 1 lžička medu, olej na potření.

2. těsto: 270 g vody, 10 g čerstvého droždí, 1 lžíce oleje, 1. těsto, 150 g pšeničné celozrnné mouky, necelých 160 g pšeničné mouky chlebové - dosypávat dle potřeby, 2 zarovnané kávové lžičky soli.

Dokončení: vejce na potření, na posyp drcené lněné semínko, mák, sezam,...

Postup:

Do mísy dáme mouku, uděláme do ní důlek, nadrobíme droždí, přidáme med a zalijeme asi polovinou z 200 g vlažné vody. Počkáme, až droždí ožije, pak dodáme zbytek vody a vytvoříme těsto. Necháme asi hodinu kynout. Pak těsto přetužíme = znovu propracujeme rukou, potřeme olejem a vložíme do misky. Dobře uzavřeme a dáme do chladničky do druhého dne.

Druhý den už nám může pomoci pekárna. 1. těsto vyjmeme z chladničky a necháme dojít pokojové teploty. Do pekárny vlijeme vodu a olej, nadrobíme droždí, přidáme včerejší těsto, mouku (tu chlebovou dosypáváme podle potřeby - když se těsto přestane lepit na stěny, je husté tak akorát) a sůl a necháme zpracovat a vykynout těsto.

Pokud nemáme pekárnu, je lépe těsto zpracovat pomocí robotu, aby se dobře promísilo první těsto se zbytkem surovin. Nebo zapojit nějakého silného muže :)

Na plech vyložený papírem nebo fólií na pečení nebo vymazaný tukem sázíme bochánky těsta o váze asi 50 g. Necháme dokynout, dlaní mírně zploštíme a raznicí vyrazíme vzor, promáčkneme až na plech. Potřeme rozkvedlaným vejcem a posypeme zvoleným posypem.

Pečeme v troubě vyhřáté na 200°C, do níž jsme předem vložili kastrůlek s vodou k vytvoření páry. Po 10ti minutách zapečení prvního plechu kastrůlek z trouby odstraníme

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mam napad

(Jitkas, 8. 2. 2014 16:51)

Otevri si pekarnu!

Re: Mam napad

(Jarka, 8. 2. 2014 17:08)

Na to jsou mnohem povolanější ;-)