Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kynuté rohlíčky s mandlemi

24. 4. 2013

slavinky.jpgSuroviny:

120 ml (g) vody, 70 g cukru, 100 g másla, 50 g rozinek, špetka soli, 2 žloutky, strouhaná citrónová kůra, lžička citrónové šťávy, 390-400 g hladké mouky, 21 g droždí

Na obalení bílek, 2 lžíce moučkového cukru, sekané mandle

Postup:

Všechny suroviny dáme do pekárny (tekuté, pak tuhé, máslo měkké, povolené) a použijeme program Těsto. Pokud nemáme pekárnu, těsto uděláme klasicky jako kynuté - kvásek z droždí, vlažné vody, cukru a trošky mouky, pak zapracujeme vše ostatní a necháme vykynout.

Vykynuté těsto vytáhneme, propracujeme a rozdělíme na 4 díly - z každého uděláme bochánek a necháme asi 10 minut odpočinout. Bochánky vyválíme na kulatý plát, který rozřízneme na 6-8 výsečí a z každého trojúhelníčku srolujeme rohlíček. Při rolování povytahujeme cípek, aby jím byl rohlíček co nejvíce omotán.

Všechny umotané rohlíčky omočíme v bílku, smíchaném s cukrem a oválíme v sekaných mandlích. Nebo můžeme mandle vmíchat do bílku s cukrem a rohlíčky omočit v této směsi.

Naskládáme je na plech s pečícím papírem nebo fólií, necháme vykynout a upečeme o světlerůžova (180°C/asi 20 min).

Pozn.: Iva s úspěchem používá místo mléka vodu do většiny kynutých těst. Těsto je jemnější, lépe kyne, po upečení je pečivo jako dech lehoučké. Nebojte se a vyzkoušejte

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář